VIENPRĀTĪBAS GRĀMATA

Augsburgas Apliecības Institūts

Luteriskās TA

Luterisko ticības apliecību kopums, kurā apvienotas visas luteriskās baznīcas ticības apliecības, sākot ar senbaznīcas simboliem un noslēdzot ar reformācijas laikmeta ticības apliecību dokumentiem. Grāmata palīdzēs ikvienam interesentam izprast luteriskās teoloģijas pamatnostādnes, jeb to, kam luterāņi tic, [ko] māca un apliecina.

KRISTĪBA

Deivids Skērs

Kristības dogmātika

Autors sniedz konfesionālu un vienlaikus svaigu skatījumu uz Kristības sakaramentu, analizējot gan Romas katoļu, gan reformātu mācības par Kristību: salīdzinot pašreizējās luterāņu Kristības rituāla formas ar vēsturisko luterisma praksi, kā arī pārliecinoši atspēkojot bērnu kristīšanas pretiniekus.

BAUSLĪBA UN EVAŅĢĒLIJS

K.F.V.Valters

Kristīga mācība

Lekciju kursa pieraksts par Bauslības un Evaņģēlija šķiršanas mācību. Darbā teoloģiski aplūkotas daudzas praktiskas ikdienas situācijas un jautājumi. Viens no nozīmīgākajiem darbiem luterisma otrajā svarīgākajā mācībā.

KAS IR LUTERISMS?

Herm. Zasse

Augsburgas Apliecības Institūts

Lut. teoloģijas apskats

20.gs. vidus vācu luterāņu mācītāja un teologa grāmata risina skrupulozo uzdevumu parādot nozīmīgo atšķirību, kura piemīt luterāņiem un luteriskajai baznīcai dažādu kristīgo kustībuvidū. Lai gan grāmatas auditorija paredzēta Vācijas 20.gs. 20. – 40.gadu aktualitātēm, tā ir ļoti nozīmīga arī mūsdienās.

LUTERISKĀ TICĪBA

K.O.Sannes

Augsburgas TA

Žan

LUTERS ATKLĀJ EVAŅĢĒLIJU

Ūrass Sārnivāra

Lutera garīgā izpratne

Luterisma mantojuma fonds, 1996

Jauns ieskats par Lutera ceļu no viduslaiku katolicisma līdz evaņģēliskajai ticībai

ENHIRIDIONS/rokasgrāmata

M. Hemnics

Kristīgu jautājumu apskats

Īsos vārdos, tas ir Mazā katehisma izvērsts variants, kurā apskata kristieša dzīves pamatvērtības un bagātību – baušļus, ticības apliecību, Tēvreizi un sakramentus. Lutera uzrunājošā valoda arvien uzrunā kristiešus.

LIELAIS KATEHISMS

Dr.M.Luters

Kristīga mācība

Luterisma mantojuma fonds 2010

M.Lutera visu Svēto Rakstu īss kopsavilkums kristiešem, it sevišķi mācītājiem un sludinātājiem, lai tie ik dienas centīgi mācītos un mācītu citus Dieva vārdā.

MAZAIS KATEHISMS

Dr.M.Luters

Kristīgās mācība konspekts

Kristīgās dzīves lielāko bagātību ģeniāli īss skaidrojums. Pārdzīvojis vairāk kā četrus gadu simtus, bet arvien aktuāls. Te ir kodolīgi apskatītas visas kristietim vajadzīgākās lietas – baušļi, ticības apliecība, Tēvreize, bikts un sakramenti. Tieši tik mazs, bet, tai pašā laikā ietilpīgs, lai neskaitāmas luterāņu paaudzes to mācītos no galvas.

LAI ES PIEDERĒTU VIŅAM

Čārlzs P. Ārands

Mazā katehisma apskats

Grāmata atspoguļo Lutera "Mazā katehisma" teoloģijas zinātniskās pētniecības gadu pieredzi. Tomēr tajā aplūkota ne tikai katehisma teoloģija. Profesors Ārands sniedz arī izcilu katehisma vēsturiskā konteksta aprakstu un īpaši uzsver tā nozīmi Dieva tautas izugsmē mūsdienās un nākotnē.

Pauls V.Robinsons-Teoloģijas vēstures asistējošais profesors Konkordijas seminārā Sentluisā

Katehisma mācīšana Dieva bērniem

Roberts Kolbs

Palīgs Katehisma apgūšanai

Palīglīdzeklis tiem, kas apgūst Katehismu. Grāmata palīdz nostiprināt arī jau zināmo informāciju par Katehisma jautājumiem.

ŽaŽanrs:

IzdevsIzdevējs:

AUGSBURGAS TICĪBAS APLIECĪBA ŠODIEN

D.L.Māsmana redakcijā

Apceres par Augburgas ticības apliecību

Dažādu konfesionāli luterisku autoru apkopotas domas par luteriskās baznīcas pirmās reformācijas laika ticības apliecības – Augsburgas ticības apliecība – pirmās daļas jautājumiem. Tā būs palīdzoša izpratnes padziļināšanai par luteriskās teoloģijas vienu no svarīgākajiem dokumentiem un tā kontekstu.

EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ BAZNĪCA UN DIEVKALPOJUMS

Roberts Feldmanis

Izglītojoša literatūra par LELB un dievkalpojumu

Dievkalpojuma vienkāršā un, kā Feldmanis allaž uzsvēra, nopietnā forma skaidri parāda, ka īsts dievkalpojums nav atkarīgs ne no kādiem uzturošiem aģitācijas līdzekļiem – tādas lietas tikai apgrūtina vai pat pilnīgi apslāpē reālo saskarsmi ar Dievu Viņa vārda uzklausīšanā un sarunā ar Viņu. Vajāšanu laika pieredzes liecība var kalpot arī kā garīga palīdzība tām draudzēm, draudžu locekļiem un vadītājiem, kurus mūsdienās nomāc Baznīcas sekularizācija, ko viņi paši bieži vien pat neapjauš. Kas rūpīgi lasa un pārdomā šos tekstus, tas noteikti iepazīs ticību stiprinošo Gara spēku, ko sniedz sadraudzība Dieva vārdā un sakramentā. Dievkalpojuma noslēgums ir svētība. Lai svētība plūst arī no šīs tik nozīmīgās un celsmīgās grāmatiņas, nesot ticības augļus mūsu draudzēs!

Reinhards Slenczka, prof. Dr. theol. habil., D. D.,
Rīgas Lutera Akadēmijas rektors (1997–2005)